Kingdom New Lands Rehberi

KAMPLAR


Bu kamplarda başı boş gezen işsiz insanlar bulunur. 1 altın karşılığında krallığınıza çağırabilirsiniz bu insanları. Krallığınızın merkezindeki yapılardan bu insanlara okçu, inşaat ustası, çiftçi gibi alet edavatlar vererek görevlendirebilirsiniz.


HEYKELLER

Dünya üzerine yayılmış dört farklı heykel bulunur. Bu heykellere para sunarak onların nimetlerinden 1-3 gün arası faydalanabilirsiniz.

Okçu Heykeli


Okçu heykeli aktif olduğunda tüm okçularınızın hedefi vurma şansları ciddi oranda artar. 4 altına 1 gün boyunca aktif kalır, en fazla 12 altın vererek 3 gün aktif duruma getirebilirsiniz.


Yapı Heykeli


Yapı heykeli aktif olduğunda tüm savunma duvarlarınızın dayanıklılığı artar. Hatta tüm yapılar içinde geçerlidir bu. 8 altına 1 gün aktifleşir, 24 altın vererek 3 gün aktifleştirebilirsiniz.


Çiftçi Heykeli


Bu heykel aktifleştirildiğinde çiftçilerinizin hasat ettiği bitkilerimin verimi artar. 4 altına aktifleştirilir ve en çok 12 altına 3 gün aktifleştirebilirsiniz.


Şövalye Heykeli


Şövalyelerin düşman saldırılarına karşı savaşma ve direnme yeteneğini ciddi oranda arttırır. 8 altına 1 gün aktifleştirilir, en çok 24 altına 3 gün aktifleştirebilirsiniz.


MİMARLIK TAPINAĞI


Başlangıçta ahşap olan bu yapıyı 7 altına ödeyerek yükselttiğinizde krallığınızdaki kuleler, duvarlar taş devrine geçer ve bazı yapıların ve yükseltmelerin kilidini açar.


KUŞATMA ATÖLYESİ


Bu yapı ile mancınık yaparak savunmanızı güçlendirebilirsiniz. Krallığınızın hangi tarafını korumasını istiyorsanız binanın sol yada sağ yönünü seçerek 6 altın karşılığında mancınığı çıkarabilirsiniz.


TÜCCAR


Tüccar şafak vakti 1 altın karşılığında köyden ayrılır ve ormandaki tedarik yerine giderek eşeğini yükler ve köye geri döner. 


Köy merkezinde hergün 1 kereye mahsus olmak üzere 8 altın alabilirsiniz bu tüccardan. Yalnız dikkat edin tüccarı gece geri göndermek saldırıya uğramasına ve ölmesine sebep olabilir.

Ayrıca krallığınızı büyütürken tüccarın alanını yok ederseniz tüccar bir daha gelmeyecektir. O yüzden tüccarın tedarik kampını yok etmemenizi tavsiye ederim.


BANKACI


4. çağa geçtiğinizde köyünüzün merkezinde finansçı, sayman olarak bilinen banker dolaşmaya başlar.


Bu lavuğa altın verdiğinizde bunları saklar ve sıkışık dönemlerinizde gelir elde etmenize yardımcı olabilir. Altını işleyerek bir miktar altın kazandırabilir.


OYUN TAVSİYELERİ

Yukarıda bahsetmediğim bazı şeylerden bahsedelim.

Oyuna başladığınızda haritayı gezin ve altın sandıklarını toplayın.
Portalın hangi yönde olduğunu belirleyip köyünüzün o tarafına daha fazla savunma yapın.

Yerlerdeki büyük taşlara okçu kuleleri yapabilirsiniz.
Kabarık toprak gibi gözüken yerlerede duvarlar inşaa edebilirsiniz.

Mimarlık tapınağını bulup taş devrine geçin ve köy merkezinizi geliştirmeye çalışın.

İlk başta okçular ile avlanarak altın toplamaya çalışın.

Küçük dereler üzerine köprüler inşa edin ve çiftçiler yaparak tarıma başlayın. Tarım iyi altın kazandıracaktır.

Geceleri köy meydanında olun ve portaldan gelen yaratıklara karşı savunmada olun. 

Her 5 gecede bir dolunayda köyünüze saldırı daha güçlü olabilir, heykelleri aktifleştirerek bu saldırıları daha rahat geri püskürtebilirsiniz.

Biraz altın topladıktan sonra haritanın bir yerinde bulunan gemiyi tamir etmeye başlayın ve daha sonra o gemi ile başka bir adaya yolculuk edin.

Bu bilgiler oyuna hakim olmanızı sağlayacaktır. İlerledikçe, geliştikçe daha farklı düşmanlar, yapılar ve meslekler ile karşılaşacaksınız.

Oyunu BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Reis oyunda savaş atı flan var onların ne işe yaradığını söylermisin pls

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostum eğer bahsettiğin at zırhlı şövalye atıysa bildiğim kadarıyla dost birimlerin yanında hızlı hareket edersen dost birimlere belirli kişilere karsı ekstra koruma veriyor.(kesin ve net bilgi değildir)

   Sil
 2. Helal başkan bu kadr uğraşıp yazmışsın teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. 2. Bölüm hakkında bilgi verebilir misiniz her iki taraftan da saldırı yapılıyor.

  YanıtlaSil
 4. Ben o tahta şeyi haritada bulamadım her yere gittim yok bide 27 tl verdim oyuna ya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkinci adada çünkü. Ü

   Sil
  2. 2. adaya nasıl geçiyoruz ben gemiyi yaptım the crown is safe yazıyor ekranda 1 saattir

   Sil
  3. s ye bas

   Sil
 5. 2. Bölümde var tahta kulübe yükseltip taş yapıyorsun galiba

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel ve samimi bir şekilde anlatmışsın dostum. Bankacıya lavuk dediğin yerde bittim ben ;D

  Kendine iyi bak...

  YanıtlaSil
 7. Ya arkadaşlar çiftçiler kış geldiğinde çalışmıyor Allah Allah diyorum acaba oyunmu bozuk ama öyle bişey olamaz siz bı sey biliyorsanız soylermisiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kışın kardan dolayı mahsül yetişmez ondan dolayı çalışmıyorlar. Kış kıtlık aylarıdır, ona göre strateji belirmek lazım.

   Sil

Yorum Gönder